ساخت تیزر رئال انیمیشن

در دنیای آنلاین امروزی، تقریباً در هر کجا می‌توانید تبلیغات ویدیویی را پیدا کنید همه ی برندهای بزرگ و صاحبان مشاغل کوچک و همچنین موسیقی‌دانان، هنرمندان در مجموع اگر می‌خواهید در بین مخاطبان خود سر و صدایی ایجاد کنید، یک تیزر(Teaser) ویدیویی راه خوبی برای شروع است.در ادامه  با ما همراه باشید به این بپردازیم که یک ویدیوی تیزر چیست و چگونه می توانید از آن استفاده کنید تا به مخاطبان خود نگاهی اجمالی و کلی بدهید و آن ها را جذب کسب و کار خود کنید.

تیزر رئال انیمیشن چیست؟

تیزریا تبلیغات ویدیویی یک ابزار دیدنی همه کاره است که می‌توانید از آن برای ایجاد پیش‌بینی، گسترش آگاهی، یا تبلیغ یک محصول یا پیشنهاد جدید استفاده کنید. آن را به عنوان یک پیش‌نمایش کوچک در نظر بگیرید – کوتاه و شیرین، بدون اینکه چیز زیادی به شما بدهد به زبانی دیگر ساخت تیزر های تبلیغاتی در واقع سرمایه گذاری بر روی کاربران است از این رو باید به بهترین روش ممکن سرمایه گذاری کنید.

تیزر های تبلیغاتی با توجه به پیشرفت های این صنعت انواعی دارد مانند : تیزر انیمیشنی، تیزر رئال ، موشن گرافیک و همچنین رئال انیمیشن که با توجه میزان تاثیر گذاری ساخت تیزر رئال انیمیشن در دنیای کنونی طرفداران زیادی دارد. 

تیزر ویدیو تبلیغاتی رئال انیمیشن ترکیبی از تیزر انیمیشن و رئال(واقع گرایی) می باشد هرچند که ساخت تیزر رئال انیمیشن فرایندی زمانبر است و مناسب اهداف کاری خاص می باشد.

تیزر رئال انیمیشن چه ویژگی هایی دارد؟

– وجود شخصیت های واقعی به همراه با احساسات و عواطف آن ها

– امکان ساخت شخصیت های اختصاصی مخصوص برندینگ 

– تبلیغات ویدیویی منحصر به فرد با ویژگی های دلخواه و ماندگار

– موسیقی و جلوه های صوتی مناسب می تواند تاثیر کلی تیزر شما را تا حد زیادی افزایش دهد از این روی موسیقی متنی را انتخاب کنید که با روحیه و انرژی پیام شما مطابقت داشته باشد.

– امکان اضافه کردن تصاویر و شخصیت های کارتونی دو بعدی یا سه بعدی 

– جذابیت تیزرهای رئال انیمیشن برای همه مخاطبان بدون محدودیت سنی

– وجود شرایط برای استفاده از پرده سبز برای فیلمبرداری

تیزر انیمیشنی با تیزر رئال چه تفاوتی دارند؟

تیزر رئال(واقع گرایی) پیوندی از تصاویر و شخصیت های واقعی همراه با احساسات و عواطف آن ها میباشد در مقابل تیزر انیمیشنی تلفیقی از شخصیت های کارتونی و غیر واقعی میباشد که در خلق ویژگی های آنها محدودیتی وجود ندارد. نکته مثبت دیگر تیزر های انیمیشنی قابلیت ماندگاری آن ها است نسبت به تیزر های رئال به عنوان مثال تیزرهای انیمیشنی یا حتی انیمیشن های سال های گذشته با تیزر های فیلم و سریال سال های اخیر مقایسه کنید همچنان انیمیشن ها درصد بسیاری از بازدید ها قرار دارند همچنین در ساخت  تیزر های انیمیشنی به علت عدم حضور بازیگر، دستمزدی برای این کار پرداخت نمی کنند ولی در تیزر های رئال علاوه بر بازیگر ،عوامل صحنه ، طراحی صحنه فیلم هزینه زیادی نسبت به ساخت تیزر های انیمیشنی ایجاد میکند. همچنین در ادامه تیزر رئال انیمیشن که شامل هر دو حالت می باشد دارای ویژگی های بصری خلاقانه همراه با احساس و عواطف واقعی میباشد  که تمام این شاخص ها باعث جذابیت بیشتر تیزر تبلیغاتی  و در نهایت باعث جذب بیننده  میشود.

ساخت تیزر رئال چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی های ساخت تیزر رئال

 تیزررئال به ویدیوهای تبلیغاتی گفته میشوند که نیازمند شرایط واقعی مانند بازیگر ، کارگردان ، محل فیلمبرداری و همچنین داستانی منطقی می باشد تا به بهترین شیوه ممکن محصول مورد نظر به مخاطبان معرفی کند. ساخت تیزر رئال دشواری های زیادی دارد به طوری که برخی تنها تفاوت بین ساختن یک سریال یا فیلم سینمایی با ساخت تیزر رئال  تنها در مقدار زمان آن ها می دانند به همین دلیل ساخت تیزر رئال به مراتب سخت تر از ساختن فیلم سینمایی میشود چرا که در مدتی محدود باید محصول یا کسب و کار به مخاطب القا کرد. ویژگی دیگر وجود انسجام در تیزر های  رئال میباشد اگر نگاهی به سریال های تلویزیونی دارید تقریباً در هر قسمت یک تیزر در ابتدا  صحنه های مهم اپیزودهای قبلی را به شما نشان می دهد که به آن خلاصه (recaps) گفته می شود تا بیننده انسجام بین قسمت ها را درک کند.

قیمت ساخت تیزر رئال انیمیشن چقدر است؟

    ساخت تیزر رئال انیمیشن با توجه به ویژگی های مد نظر میتواند قیمت های مختلفی داشته باشد ، به عنوان مثال داستان یا سناریو مورد نظر ، وجود شخصیت های اختصاصی برای برندینگ و یا دکور سازی، تدوین، بازیگران و  گویندگان ،ابعاد تصویر و دیگر عوامل میتواند تاثیر گذار باشد.  

    یکی از عوامل تاثیر گذار بر تعرفه ساخت تیزرها شیوه تبلیغات آن ها است هرچند شما می‌توانید تبلیغات دیجیتالی را با قرار دادن بنرها در وب‌سایت‌های مرتبط اجرا کنید، اعلان‌های ایمیلی ارسال کنید، کمپین خود را در تلویزیون راه‌اندازی کنید، تیزرهای ویدیویی بیشتر و هدف دار تری منتشر کنید، و غیره. مهمترین چیز این است که مخاطبان درست را هدف قرار دهید. هیچ فایده ای ندارد که تبلیغات تیزر خود را به همه کاربران نشان دهید زیرا فقط بودجه شما را تمام می کند. همچنین برای تبلیغ پیشنهاد خود در شبکه های اجتماعی، تیزر را ابتدا باید در یکی از این پلتفرم ها ثبت نام کنید. آنها همکاری بین یک تبلیغ کننده و ناشر را آسان و شفاف می کنند. سپس، بودجه، زمان نمایش آگهی  را تنظیم کنید و تبلیغ خود را ایجاد کنید.

در ساخت تیزر رئال به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم؟

  یک تیزر تبلیغاتی مانند تیزر رئال انیمیشن جذاب ، باید باعث شود مردم از روی کنجکاوی کلیک کنند و درباره پیشنهاد تبلیغ شده اطلاعات بیشتری کسب کنند. قانون اصلی این است که به وعده های خود پایبند باشید همچنین انتظارات برآورده نشده بدترین چیزی است که مشتری بالقوه شما ممکن است با آن روبرو شود زیرا بازیابی از اولین برداشت منفی بسیار دشوار است. بنابراین، همیشه به قول خود پایبند باشید.از طرفی دیگر محتوای دلگرم کننده و جذاب ، شما را قادر می سازد تا در سطح احساسی با بینندگان ارتباط برقرار کنید، که آنها را به ادامه تماشا انگیزه می دهد. همین امر در مورد ویدیوهای نشاط آور، غم انگیز یا حتی جنجالی نیز صدق می کند.

شبکه های اجتماعی را دنبال کنید خود را بروز نگه دارید و از اتفاق هایی که در آن می افتد با خبر باشید ،شما می توانید با ایجاد رمز و راز در مورد برند خود کاربران را مجذوب خود کنید یا با انجام یک بازی حدس زدن و افشای اطلاعات در بخش های کوچک، ذهن آنها را درگیر کنید به این ترتیب، می توانید کنجکاوی آنها را سیری ناپذیر نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که محصول یا اخبار شما ارزش انتظار را دارد پس از اغراق کردن، استفاده از پیام ها و اظهارات تکان دهنده و فریبنده که قابل تایید نیستند، خودداری کنید ، انتقاد پذیر باشید و به بازخورد های کاربران توجه کنید  همچنین سعی کنید کاربران جدیدی که به شما می پیوندند را دنبال کنید و از علایق و روحیات آنها اطلاعاتی بدست آورید.

سوالات متداول

تیزر تبلیغاتی رئال انیمیشن در چند مرحله ساخته میشود؟

در این مرحله پیش تولید، تولید و پس از تولید وجود دارد که هر کدام از این مراحل اصول و برنامه ریزی خاص خود را دارند، در برخی از آنها مواردی به صورت مشترک میباشد.ساخت این تیزر بایستی با توجه به نیاز و خواسته مخاطب باشد که بتواند بالاترین کیفیت تبلیغ و به مخاطبان انتقال دهد.

برای شروع ساخت یک تیزر تبلیغاتی چه شرایطی لازم است؟

در ابتدا برای ساخت یک تیزر تبلیغاتی شما باید دانش اولیه خودتون در مورد صنعت تبلیغات و ویدیو مارکتینگ بالا ببرید سپس به بررسی چند نمونه کارهای خوب بپردازید تا با ایده وسبک ویدیو های تبلیغاتی آشنا شوید. همچنین استودیو دژاوو برای احترام به انتخاب شما چند نمونه از کارهای تبلیغاتی مجموعه آماده کرده که میتوانید از آنها بهره ببرید.

آیا ساخت ویدیو تبلیغاتی با هزینه کمتر امکان پذیر است؟

همانطور که در مقاله ساخت انیمیشن رئال اشاره کردیم تعرفه ساخت ویدیو تبلیغاتی به عوامل مختلفی بستگی دارد که شما میتوانید با در نظر داشتن ویژگی های مورد نظر و خواسته های خود از یک تیزر تبلیغاتی از هزینه ها کاهش دهید همچنین برای اطلاع دقیق تر از تعرفه ها همراه با ویژگی ها مورد نظر خود با مشاورین استودیو دژاوو ارتباط برقرار کنید.

ساخت یک ویدیو تبلیغاتی چقدر زمان بر است؟

ساخت یک ویدیو تبلیغاتی با توجه به ویژگی های مد نظر شما میتواند بسیار متفاوت باشد اگر تصمیم بر ساخت یک ویدیو تبلیغاتی طولانی را دارید یا تصمیم به ساخت سری تیزر های هدف دار در ذهن خود دارید طبیعتا زمان ساخت آن از تیزر های معمولی بیشتر خواهد بود.