Post Image

تبلیغات تلویزیونی یکی از جامع ترین تبلیغات برای کسب و کارها و برندهای مختلف است. تلویزیون، اولین مکان و ترجیحا پر مخاطب ترین مکان برای نمایش تصویری تبلیغات بوده است. تاریخچه تبلیغات در تلویزیون به سال ۱۹۴۱ بر می گردد. جایی که شرکت واچ بووا به مدت زمان ۲۰ ثانیه یک آگهی تبلیغاتی را قبل از شروع مسابقه بیسبال در کشور آمریکا بر روی آنتن برد.

اما امروز، تبلیغات تلویزیونی چگونه است؟

امروزه تبلیغات تلویزیونی جزء  تاثیر گذارترین تبلیغات می باشد. این تاثیر می تواند کسب و کار را از نظر فروش دگرگون کند. مخاطبان تلویزیون بسیار زیاد هستند و در شبکه های معروف و در میان یک برنامه پر مخاطب، تبلیغ می تواند به بیش از ۵۰ درصد مردم یک کشور نمایش داده شود. تبلیغاتی که از تلویزیون پخش می شود، بدلیل ارتباط موثر با مخاطب و انتقال بهتر پیام تبلیغ، تاثیر بسزایی بر رفتار مشتریان می گذارد. تبلیغات تلویزیونی برای هر کسب و کاری که می خواهد جای در دل مخاطبان باز کند مفید و کاربردی است.

ویژگی تبلیغات تلویزیونی حرفه ای

۱ – خلاقیت و خلاقیت!

در ساخت تیزرهای تبلیغاتی از عناصر گرافیکی و تصویری زیادی استفاده می شود. این عناصر با ایجاد یک ایده برای انتقال پیام تبلیغ به مخاطبان با هم ترکیب شده و تیزر تبلیغاتی را می سازند. هر چقدر در ایده، استفاده از عناصر و بولد کردن پیام تبلیغ بیشتر خلاقیت داشته باشیم، نتیجه ی بهتری خواهیم گرفت.

۲ – اعتبار تبلیغ

تلویزیون یک رسانه پر اطمینان است! وقتی شرکتی در تلویزیون تبلیغ می کند. خود به خود به خاطر جایگاهی که در آن تبلیغ را انجام داده، دارای اعتبار می شود.

این اعتبار باعث جلو زدن از رقبا، و جذب مخاطبان بیشتر می شود. پس هر چه یک رسانه بزرگتر باشد، تبلیغ در آن منجر به کسب اعتبار بیشتر از نگاه مخاطبان می شود.

۳ – توجه به مخاطبان

توجه به نوع مخاطبان در تبلیغات بسیار مهم است. تبلیغات تلویزیونی به دلیل داشتن سیل مخاطبان بیشتر، باعث بیشتر دیده شدن می شود، اما برای افزایش مشتری باید

یک اندیشه ناب در تبلیغ وجود داشته باشد! این اندیشه ناب، همان توجه به مخاطبان هدفی است که تبلیغ بیشتر برای جذب آنها ساخته شده است.

۴ – هدف گیری

یک پیام تبلیغاتی باید شامل تبلیغات هدفمند باشد. تبلیغات هدفمند، یعنی ایجاد ایده، طرح، اجرا برای انتقال پیام تبلیغاتی به یک قشر خاص از جامعه.

۵ – بازدهی

مهمترین قسمت بازدهی از تبلیغات است. بازدهی هنگام خوب است که تبلیغی ماندگار در ذهن مخاطبان ارائه کرده باشیم.

۶ – گستردگی

تبلیغات تلویزیونی همانند بیلبورد یا دیگر روشهای تبلیغاتی محدود نیست. کل افرادی که موفق به گرفتن فرکانس کانال تلویزیون می شوند می توانند تبلیغات شما را ببینند و این عالی است!

۷ – افزایش فروش

هر چه بیشتر تبلیغ کنید، بیشتر دیده می شوید و هر چه بیشتر دیده شوید بیشتر فروش خواهید کرد. تبلیغات تلویزیونی یکی از بهترین روش های افزایش فروش و مشتری است.
ناپلون می گوید : اگر می خواهید جماعت را جادو کنید، با چشمان آنان حرف بزنید. تلویزیون همان چراغ جادو برای کسب و کار شماست!

 

ساخت آگهی تلویزیونی

 

چارچوب کلی تبلیغات تلویزیونی

  • در تبلیغات تلویزیونی، تصویر، حرف اول را می زند. صدا و متن، تصویر را اثرگذارتر می کند.
  • پنج ثانیه اول هر تبلیغات تلویزیونی، تعیین کننده شکست یا پیروزی آن آگهی می باشد.
  • در آگهی تبلیغاتی، تمرکز باید بر روی سوژه می باشد.
  • حداقل زمان مناسب برای تیزرهای صدا و سیما ۱۰ تا ۱۵ ثانیه می باشد و می توان با توجه به سوژه مد نظر و جذابیت آگهی تا یک دقیقه آگهی را به نمایش گذاشت.
  • برای اینکه متوجه شوید که تیزر تولید شده خوبی دارید یا نه، آن را بدون صدا ببینید!
  • ترجیحا در صورت نداشتن مشکل مالی در هر سری از این نوع کمپین تبلیغاتی، فقط روی یک ویژگی محصول تمرکز کنید.

 

نکات طلایی مختصر برای چسباندن بیننده به تلویزیون

نام تجاری یا اسم برند شما : نام تجاری برند باید در تبلیغ گفته شود! اما نه زیاد. نهایت ۴ مرتبه!

بسته بندی محصول : اگر محصولی می فروشید حتما بسته بندی آن را در تبلیغ نمایش دهید.

پلان واقعی استفاده از محصول : از صحنه هایی که مردم دارند از محصول استفاده می کنند در ساخت تیزر تبلیغاتی خود بهره ببرید.

نمایش لوگوی برند : از لوگو خود برای ثبت نام تجاری در ذهن مخاطبان استفاده کنید. استفاده از شعار تبلیغاتی هم در کنار لوگو توصیه می شود.

درباره ما

 

www.instagram.com/dejavostudio

بعدی
تولید محتوا در فضای اینترنت چگونه باشد ؟