Post Image

بیوگرافی :

آل پاچینو با نام کامل آلفردو جیمز پاچینو در شهر منتهن آمریکا، بازیگر و تهیه کننده، در 25 آوریل 1940 به دنیا آمد. وی یکی از شاخص ترین بازیگران عرصه سینماست که شهرت خود را با بازی در فیلم پدرخوانده به دست آورد. وی در کودکی به تقلید صدا و بازی شخصیت های فیلم علاقه داشت. یک سال قبل از اخذ دیپلم از مدرسه هنرهای نمایشی، مدرسه را رها کرد و پس از آن به حرفه بازیگری روی آورد.

خانواده 

پدر آل پاچینو در جنگ جهانی دوم به عضویت ارتش درآمد و پس از آن، در شرکت بیمه کار می کرد. آل پاچینو می گوید هیچ وقت نتوانستم درست پدرم را بشناسم؛ چرا که بعد از طلاق والدینش، پیش مادرش زندگی می کرد.در سن 22 سالگی مادرش را نیز از دست داد و در کنار پدربزرگ مادری اش به ادامه زندگی پرداخت.

 

طوفان با پدرخوانده

شهرت آل پاچینو در سن 32 سالگی و با بازی در فیلم پدرخوانده به دست آمد. این فیلم به عنوان شاهکار سینما جهان با بازی فوق العاده در نقش مایکل کورلئونه و با کارگردانی فرانسیس کوپولا شناخته شد.

جالب است بدانید هنگامی که “آل پاچینو” برای تست بازیگری در فیلم پدرخوانده در استودیو حضور پیدا کرد، چندین مرتبه رد شد. فورد کاپلو برای بازی وی در این فیلم اصرار داشت. حتی تا مدتی بعد از ضبط فیلم‌برداری، هر دو نگران بودند که اخراج شوند. سرانجام، وی موفق شد با بازی زیبا خود در این فیلم بدرخشد.

اولین بازی در سینما:

آل پاچینو در سن 29 سالگی برای اولین بار با بازی در فیلم ناتالی، به ایفا نقش پرداخت. 2 سال پس از آن، در فیلم «وحشت در نیدل پارک» بازی کرد اما باعث معروفیت وی نشد.

بهترین بازیگر تئاتر:

آل پاچینو در حرفه خود پیشرفت خوبی داشت. در سن 26 سالگی موفق به دریافت بهترین جایزه بازیگری برای بازی در نمایش سرخپوست ها، برانکس شد. یک سال پس از آن نیز جایزه تونی را به دست آورد.

شروع با نمایش

پس از مرگ استادش، چارلز لافتون، به استودیو بازیگری اکتورز رفت و شیوه های بازیگری را از لی استراسبرگ (کارگردان و بازیگر معروف آمریکا) آموخت.

در سن 22 سالگی، پس از مرگ مادر روحیه اش را از نیز دست داد. با این حال، بیشتر به سمت بازیگری کشیده شد؛ به طوری که اکثر وقت خود را صرف نمایش می کرد و جهت تقویت روحیه اش برای کودکان نمایش اجرا می کرد.

استودیو دژاوو با مشارکت آقایان محمد ظل انوار ( تهیه کننده ) و مرتضی نیتی ( کارگردان و مدیر آتیله ) در سال 1390 راه اندازی شد و تولیدات متمرکز این مجموعه در حوزه ساخت انواع تیزرهای تبلیغاتی ( رئال انیمیشن دو بعدی و سه بعدی ، ویژوال افکت ، موشن گرافیک و…) فیلم های صنعتی ، مستند بیوگرافی و … در گریدهای مختلف از لحاظ بودجه تولید می باشد. ایده پردازی ، پیش تولید ، تولید ، تدوین ، ساخت انواع انیمیشن و یا ویژوال افکت اصلاح رنگ ، صداگذاری ، صدابرداری ، جلوه های سمعی و بصری ، تنها بخشی از فعالیت های این استودیو می باشد.

بعدی
فیلمنامه نویس