a

اینستاگرام

تلگرام

فیسبوک

لینکدین

تمامی حقوق این سایت برای استودیو دژاوو محفوظ است.

8:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

021-28421668

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

تعریف تیزر تبلیغاتی

تعریف تیزر تبلیغاتی

جالب است بدانید ریشه کلمه تیزر از کلمه teasing به معنای اذیت کردن است و در اصطلاح به معنای کامل بیان نکردن و یا کامل نشان ندادی چیزی به منظور ایجاد حس کنجکاوی در ذهن افراد است . اصطلاح تیزر در علم تبلیغات شامل تکنیک های ارائه انواع آگهی اعم تلویزیونی ، رادیویی ، محیطی چاپی و غیره می باشد که با ایجاد حس کنجکاوی در ذهن مخاطبان توجه آن ها به مقوله مورد نظر جلب می نماید . با توجه به اهمیت تبلیغات در دنیای پر رقابت امروز ، علم تبلیغات به یکی از پر کاربرد ترین علوم قرن حاضر تبدیل شده است. به همین دلیل در سال های اخیربا روند رو به رشد  تاسیس شرکت های تبلیغاتی مواجه شده ایم . در این میان آشنایی و همکاری با شرکت های تبلیغاتی خوش سابقه از اهمیت زیادی برخوردار است .

 تعریف تیزر تبلیغاتی

موارد استفاده از تیزر تبلیغاتی

تیزرهای تبلیغاتی در موارد بسیاری مورد استفاده قرار میگیرند  در ادامه به برخی موارد پخش تیزرهای تبلیغاتی اشاره خواهسم کرد : – پخش تیزر در نمایشگاه ها

– پخش تیزر در کنفرانس ها و سمینارها مرتبط با موضوع تیزر

– پخش تیزر در سالن های انتظاراماکن عمومی

  – پخش تیزر در رسانه های تصویری عمومی و تخصصی به منظور تبلیغات موثر

– پخش تیزرها  به عنوان کاتالوگ های الکترونیکی معرفی محصول و خدمات سازمان

– تولید و پخش تیزر به منظور ارائه گزارش عملکرد سازمان

– پخش تیزر در مانیتورهای تبلیغاتی سطح شهرها

– استفاده از تیزر در فیلم های آموزشی  

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی

زمان استاندارد برای تیزرهای تبلیغاتی معمولاً بین ۱۵ تا ۵۰ ثانیه است و سازندگان تیزرهای  تلوزیونی تلاش می‌کنند با ایجاد یک داستان  منسجم و هدف‌دار و همچنین با استفاده از تصاویر زیبا و تأثیر گذار و رعایت اصول گرافیکی  پیام خود را درکوتاهترین زمان ممکن به مخاطب انتقال دهند . در ساخت تیزر موفق عوال زیادی موثرند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد :

عوامل عبارتند از:

•   ایده پردازی خلاقانه و شناخت کافی  نیازها و اهداف مشتریان

•   تهیه سناریویی گویا و اصولی برای گروه تولید و اطلاع‌ رسانی به مشتریان

•   استفاده از عوامل حرفه‌ای پشت صحنه ازشامل  کارگردان ، تصویربردار، طراح صحنه و لباس، طراح گریم و صدا بردار صحنه و غیره

•   مونتاژ حرفه ای و متناسب با موضوع کار

•   اصلاح رنگ و افزودن آیتم‌های گرافیکی مناسب

•   ساخت موسیقی متن مناسب  یا استفاده از موزیک آرشیوی مناسب با ریتم تصاویر

•   خروجی استاندارد و با کیفیت مناسب جهت ارائه به مشتریان    

برای ساخت یک تیزر تبلیغاتی موفق سازماندهی و برنامه ریزی موثر از نیازهای اولیه و اساسی به شمار می روند . ساخت تیزر دارای سه مرحله کلی می باشد .این مراحل عبارتند از :

۱- مرحله پیش تولید

۲- مرحله تولید

۳- مرحله  پس از تولید  

اهمیت  تیزر تبلیغاتی

تبلیغات  بازوی اصلی افزایش فروش و توسعه ی بازاربه شمار می رود . با توجه به تاثیرات مستقیم تیزرهای تبلیغاتی بر میزان موفقیت سازمان ها ، در سال های اخیر بسیاری از صاحبان صنایع و مشاغل در راستای معرفی و افزایش میزان فروش کالا و خدمات خود اقدام به تخصیص بودجه برای تبلیغات نموده اند . تیزرهای تبلیغاتی یکی از موثرترین شیوه های تبلیغاتی به شمار می روند ، از این رو بسیاری از صاحبان صنایع و مشاغل خواهان استفاده از تیزرهای تبلیغاتی برای معرفی کالا و خدمات خود هستند .

  دوره های آموزشی ساخت تیزر تبلیغاتی

باتوجه به اهمیت تبلیغات در دنیای کسب و کار در سال های اخیر صنعت تبلیغات به یکی از پر رونق ترین صنایع روز دنیا تبدیل شده است ، از این رو دوره های آموزشی ساخت تیزرهای تبلیغاتی به یکی از کاربردی ترین و پر طرفدارترین دوره های آموزشی تبدیل شده اند . در ادامه به برخی از سرفصل های آموزشی دوره های آموزشی ساخت تیزر تبلیغاتی اشاره خواهیم کرد :

ابزار تبلیغات

شناسایی ابزار تبلیغات

شناسایی اصول ابزار ترویج و فروش

شناسایی ابزار فروش فردی

شناسایی اصول نحوه انتخاب تبلیغ و درک عملکرد آن

آژانس تبلیغاتی

روابط عمومی در بازاریابی

القاب روابط عمومی

تفاوت روابط عمومی و تبلیغات

تفاوت تبلیغات و روابط عمومی در درک مشتریان

برندینگ یا برند سازی

آشنایی با مبحث فروش

شرح وظایف مدیر بازاریابی

آشنایی با اصول و فنون تبلیغات   

ویژگی های تبلیغات اینترنتی   

چه نوع تبلیغی موجب فروش می شود؟  

  زمینه های ارائه پیام و ویژگی های آن

   آشنایی با تکنیک های ساخت تبلیغات   

آشنایی با تکنیک های تبلیغات مؤثر

   اشتباهات متداول در تبلیغات   

نکاتی برای حضور مؤثر در رقابت تبلیغات روش های تبلیغ موثر در اینترنت   

ساخت موسیقی یا استفاده از موزیک آرشیوی مناسب با ریتم تصاویر

مونتاژ حرفه ای و مناسب با موضوع کار

آشنایی با مراحل ساخت تیزر

قدم اول: تعریف پروژه ساخت تیزر

مرحله دوم : آماده سازی طرح و سناریو

مرحله سوم : پیش تولید

مرحله چهارم : تولید

مرحله پنجم : پس از تولید آموزش دوره ساخت تیزرهای تبلیغاتی 

دوره های آموزشی ساخت تیزر تبلیغاتی

موشن گرافیک  

موشن گرافیک یک رشته نسبتا جدید در دنیای رسانه های دیجیتال است که به تازگی تب و تاب  آن در میان هنرمندان و هنردوستان عرصه رسانه های دیجیتال بالا گرفته. موشن گرافیک را میتوان به نوعی علمی میان رشته ای دانست ، ترکیبی ماهرانه  از هنر و علم دیجیتال .ساخت فیلم یا تیزرهای تبلیغاتی یکی از موثرترین روش های متداول تبلیغاتی است. از آنجا که ساخت فیلم و تیزر تبلیغاتی نیازمند صرف هزینه ، زمان و انرژی زیادی  می باشد و با توجه به مشکلات تهیه دوربین، بازیگر و فیلمبردار و سایر دردسرهای تولید فیلم همیشه امکان ساخت فیلم یا تیزر تبلیغاتی وجود ندارد . با توجه به اهمیت تبلیغات ، دردسرها و هزینه های زیاد تیزرهای تبلیغاتی ، شرکت های تبلیغاتی در راستای کاهش هزینه ها به فکر استفاده از موشن گرافیک در صنعت تبلیغات افتادند . موشن گرافیک نتیجه استفاده از تصاویر فتوشاپی و ادغام آن ها با حرکت و صدا است .

  مراحل ساخت موشن گرافیک  

مراحل ساخت تیزر موشن گرافیک

در ادامه به مراحل ساخت تیزر موشن گرافیک  اشاره خواهیم کرد :

قدم اول دریافت اطلاعات قدم اول دریافت اطلاعات اولیه است.برای ساخت یک تیزر موشن گرافیک قدم اول کسب اطلاعات در مورد محصول یا خدمات مورد نظر است .در مرحله بعد نیازها و انتظارات مورد نظر سازمان یا شرکت سفارش دهنده تیزر مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت و پس از جمع بندی و توافق با سفارش دهندگان تیزر طرح اولیه را قطعی کرده .

قدم دوم– نوشتن سناریو در گام دوم، بر اساس پروژه ی تعریف شده سناریویی نوشته می شود . در نوشتن سناریو با ید به محصول | خدمات مورد نظر ، مخاطبان تیزر موشن گرافیک ، اصول ساخت تیزرو  اهداف سفارش دهندگان تیزر توجه کرد .پس از بازخوانی و ویرایش سناریو بر اساس سناریوی نهایی تصویر سازی های اولیه انجام می گیرد .

قدم آخر– انیمیشن در آخرین مرحله پس از تائید و تصویب  تصاویر نمونه و گفتارهای متن ، متحرک سازی یا انیمیت آغاز خواهد شد .  

مزایای استفاده از موشن گرافیک

از مزیت های اصلی ساخت موشن گرافیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تاثیر گذاری عمیق و سریع بر مخاطب

انتقال پیام تیزر در زمان حداقل زمان ممکن  به مخاطب

صرفه جویی در زمان  ، انرژی و هزینه

کاربرپسند بودن تکنیک موشن گرافیک

نتیجه بخش  بودن  تکنیک موشن گرافیک   دوره های آموزشی موشن گرافیک با توجه به اهمیت و مبحث تبلیغات در دنیای کسب و کار امروز و کاربرد وسیع موشن گرافیک در عرصه تبلیغات ، گذراندن دوره های آموزشی موشن گرافیک می تواند زمینه ساز ورود علاقه مندان عرصه تبلیغات به بازار کار باشد . آشنایی با نرم افزار های فتوشاپ و ایلوستریتور از پیشنیازهای دوره های آموزشی موشن گرافیک می باشد . با توجه به استقبال چشمگیر علاقه مندان از این دوره آموزشی مراکز آموزشی معتبر زیادی اقدام به برگزاری دوره های آموزشی موشن گرافیک و ارائه گواهینامه موشن گرافیک کرده اند . با توجه به روند رو به رشد صنعت تبلیغات و کاربرد وسیع موشن گرافیک در این صنعت ، کذراندن دوره های آموزشی ساخت تیزر تبلیغاتی و موشن گرافیک به کلیه علاقه مندان توصیه می شود .

برچسب ها:

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید